dom jednorodzinny nr 1

Lokalizacja: Nielepice k/Krakowa

Projektowany budynek, ze względu na orientację względem stron świata i najatrakcyjniejsze otwarcia widokowe usytuowano w centralnej części działki wzdłuż jej zachodniej granicy, zostawiając od strony południowo-wschodniej przedpole dla istniejącej na działce winnicy

W celu wizualnego ograniczenia skali budynku jego bryłę rozbito kompozycyjnie na dwie kubatury uczytelnione różnymi materiałami wykończeniowymi. Ściany zewnętrzne oraz dach kubatury “stodoły” rozwiązano w okładzinie z łupka naturalnego, natomiast ściany zewnętrzne kubatury „prostokatnej” rozwiązano jako tynkowane wyprawami tynkarskimi systemowymi. Wprowadzono także duże przeszklenia w formie okien podnośno-przesuwnych strefy dziennej parteru i głównej sypialni oraz w formie ściany osłonowej w konstrukcji aluminiowej dla ściany szczytowej dachu (z wprowadzeniem wyraźnego podziału horyzontalnego na poziomie okapu).

 

Bryłę budynku urozmaicono także poprzez wprowadzenie dużego tarasu nad pokojem dziennym.

Budynek zaprojektowano w tradycyjnej technologii jako murowany z pustaków średniowymiarowych na żelbetowej konstrukcji fundamentów.

5 993,0 m²

Powierzchnia działki

310.0 m2

Powierzchnia użytkowa

323.0 m2

Powierzchnia zabudowy

2016

Projekt